top of page
doktorid_619.jpg.png

Doç. Dr. Uğur Canpolat

Dr. Canpolat 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı'ndaki asistanlık eğitimi sonrası Kardiyoloji uzmanı oldu. Kastamonu Devlet Hastanesi ve Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Devlet Hizmet Yükümlülüğü'nü tamamladıktan sonra 2015 yılında Dr. Öğretim Üyesi olarak Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı'nda çalışmaya başladı. 2018 yılında Doçent ünvanını aldı. Ocak-Haziran 2019 tarihleri arasında 6 (altı) ay süreyle Teksas Kardiyak Aritmi Enstitüsü, St. David Tıp Merkezi, Austin, TX, ABD'de gözlemci ve araştırma asistanı olarak çalışmalarını tamamladı. Halen Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı'nda görevini sürdürmektedir.

Dr. Canpolat, 2019 yılında Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Sağlık Bilimleri Teşvik Ödülü ve Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Tıp Teşvik Ödülü almıştır. Türk Kardiyoloji Derneği, Avrupa Kardiyoloji Derneği, Avrupa Kalp Ritim Birliği ve Avrupa Ateroskleroz Derneği üyesidir. Dr Canpolat'ın çeşitli bilimsel yayınları bulunmaktadır. Frontiers in Cardiovascular Medicine'de Yardımcı Editör ve Journal of Cardiovascular Electrophysicology, Medicine dergilerinin Yayın Kurulu'nda yer alıyor. Çeşitli dergiler için Publons ödüllü bir hakemdir. İyi düzeyde İngilizce bilen Dr. Canpolat, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Bilimsel ilgi alanları kalp ritim bozuklukları tanısı ve tedavisi, ileti sistemi uyarımı, kalp pilleri ve defibrilatörler ve kalp ritim bozukluklarında kardiyovasküler görüntülemedir.

bottom of page