top of page

Ulaşım

Adres

Hacettepe Mh. Hacettepe Üniversitesi Erişkin Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı 06230 Ankara Türkiye

Tel: +90 (312) 305 17 80-81 

aritmi@hacettepe.edu.tr

Mesajınız Başarı İle Gönderilmiştir!

Ankara İçerisinden:

Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Sıhhiye’deki Hacettepe Üniversitesi Merkez Kampüsü’ndedir. Hacettepe Erişkin Hastanesi ve Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi’ne en kolay ulaşım Sıhhiye Pazarı ile Refik Saydam Merkez Hıfzısıhha Enstitüsü’nün önünden geçen ve Samanpazarı’na çıkan Adnan Saygun Caddesi yoluyladır. Buradan Seyranbağları-Ulus dolmuşları geçmektedir.

Hacettepe Onkoloji Hastanesi’ne ise yukarıdaki biçimde Hacettepe Üniversitesi Merkez Kampüsü’ne ulaştıktan sonra kampüsün içinden geçen Gevher Nesibe Caddesi yoluyla gelebileceğiniz gibi (Hacettepe Onkoloji Hastanesi Spor Salonu’ndan hemen sonradır), Kurtuluş Meydanı’ndan Talatpaşa Bulvarı’na doğru giden ve demiryolu üstgeçidinin altından geçen Dumlupınar Caddesi yoluyla Merkez Kampüsü’müzün Doğu Kapısı’ndan girerek de Gevher Nesibe Caddesi yoluyla ulaşabilirsiniz (Hacettepe Onkoloji Hastanesi bu girişte ilk sağdadır).

Otobüs Terminalinden:

Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri’ne ulaşmanın en pratik yolu ANKARAY’ı kullanarak Kolej (Hacettepe Erişkin Hastanesi ve Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi için) veya Kurtuluş (Hacettepe Onkoloji Hastanesi için) duraklarında inip kısa bir yürüyüş yaparaktır.

Yürümeyi tercih etmezseniz, Hacettepe Erişkin Hastanesi ve Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi için ANKARAY’ın Kolej durağında indikten sonra Seyranbağları-Ulus dolmuşlarına Ulus yönüne olmak üzere binebilirsiniz.

ANKARAY AŞTİ’den her gün 06:15-23:45 saatleri arasında çalışmaktadır.

Tren Garından:

Ankara Tren Garı’ndan Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri’ne taksiyle gelebileceğiniz gibi banliyö trenine Kayaş yönüne gitmek üzere binip Hacettepe Erişkin Hastanesi ve Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi için Yenişehir (Gar’dan sonraki ilk durak), Hacettepe Onkoloji Hastanesi için ise Kurtuluş (Gar’dan sonraki ikinci durak) Tren İstasyonları’nda inebilirsiniz. Bu istasyonlarda indikten sonra hastanelerimiz birkaç dakikalık yürüyüş uzaklığındadır.

Havalimanından:

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri’ne havalimanı ile şehir arasında çalışan HAVAŞ otobüslerine binip 19 Mayıs Spor Kompleksi yanındaki HAVAŞ Terminali’ne vardıktan sonra taksiyle ulaşabilirsiniz.

Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 45 dak. mesafededir. HAVAŞ otobüsleri Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara yönüne her gün uçak inişlerini müteakip sefer yapmaktadır.

bottom of page